Egzystowanie w Krakowie

Głównym z największych utrudnień w lwiej części miast w naszym kraju jest transport. Nasze województwa są nie przygotowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki powstał przez zwiększenie się liczby samochodów na polskich drogach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi rozpocząć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w plebiscycie opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro powstanie, w rozwój komunikacji miejskiej i drogi trzeba zainwestować sporo pieniędzy . Spośród ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni elektryczną linię autobusową – jedyną w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec kolejowy wraz z centrum handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków przewiduje budowę przynajmniej kilka nowych połączeń między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących tras tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i aby było lepiej, trzeba wytrwałości.Prezydent Krakowa
Inwestycje w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie dłużej jak nowa i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje dodatkowo kolejnych zmian i inwestycji, aby jeździło się po nim wygodnie. Zarówno autem, ale też komunikacją miejską. Mimo to da się zauważyć jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.