Co nowego w  Krakowie

Wśród licznych miast w kraju, Kraków wybija się zarówno w obszarze kultury i rozrywki, ale również na wielu odmiennych polach. Staje się regionem otwartym do życia. Przekształcenia, jakie dotknęły miasto w ostatnich latach sprawiają, że miasto rzeczywiście idzie w górę.
Korzystne przekształcenia w stolicy małopolski.
Co godnego pochwały stworzono w trakcie ostatniego czasu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest spora. Niezwykle wsparły rząd w tej materii dotacje EU, z których miasto niemało korzysta. Dynamiczne działanie w zakresie zdobywania dofinansowania sprawiły, że małopolska wzbogaciła się o świeże węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, oraz nowe miejsca konferencyjno – sportowe.
Liczne innowacje są niewidoczne dla statystycznego mieszkańca. Nie oznacza to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Najczęściej nie interesują nas nie związane z nami informacje. Typowemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się robi. Natomiast miasto rozwija się w każdym obszarze. Usprawnienia w zakresie gospodarki śmieciami, tworzeniu i modernizacji sieci wodociągowej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, które pomagają krakusom pełniej i bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się również w zakresie opcji konferencyjnych. Wartość miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają turystów do przyjazdu.
Podejmowane przez radnych plany nie obejmują jedynie ścisłego centrum Krakowa, ale również są połączone z pełnym regionem. Dlatego zamiast pomstować lecz zauważyć innowacje w które obrósł Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość zachowania tempa innowacji – umożliwią Krakowowi stać się prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent